Naši nastupi‎ > ‎

Klape u Svetoj Nedelji

objavio 1. lip 2013. 09:20 Klapa Barun   [ ažurirano 23. ruj 2013. 10:25 ]
U subotu 8. lipnja 2013. u 20:00 h u atriju dvorca obitelji Erdödy u Kerestincu, održat će se 2. susret klapa "Klape u Svetoj Nedelji
". 
Ponukani uspjehom prošlogodišnje organizacije susreta klapa, kada je taj događaj pohodilo četristotinjak naših sugrađana i gostiju na Trgu Ante Starčevića u Svetoj Nedelji, željeli smo ove godine učiniti produkcijski i organizacijski iskorak i samu manifestaciju izdići na još višu razinu. Ambijent srednjovjekovnog dvorca kao i sama njegova akustika kod naših će sugrađana još više podići auditivno-afektivna iskustva tijekom održavanja samog koncerta.

ULAZ JE SLOBODAN!

Ove su se godine nastupit će osam klapa: 
- klapa Frajlice iz Podsuseda,
- klapa Škrlet iz Kutine
- klapa Prvi komin Snježanin iz Zagreba
- klapa Kolapjanke iz Siska
- klapa Kolapjani iz Siska
- klapa Poj iz Samobora
- klapa Barun iz Svete Nedelje
- klapa Kampanel iz Zagreba. 
Konferansu će ove godine voditi poznati radijski voditelj g. Dubravko Sidor.
Pokrovitelji koncerta su Grad Sveta Nedelja, Turistička zajednica grada Svete Nedelje, Nova svetonedeljska panorama, Svetonedeljski list,Radio Sveta Nedelja, Grafička škola u Zagrebu, Zlatni ključ d.o.o, Golf fasade d.o.o.,OPG Alojz Požgaj.

Klape u Svetoj Nedelji 2013.



PROGRAM

Frajlice (Zagreb)

1. Cetina (stihovi i glazba: Dražen Žanko, obradio: Mojmir Čačija)

2. Naranča (narodna, obradila: Deniza Gjini)

Škrlet (Kutina)

1. Izresla ruža rumena (narodna, obradio Rajmir Kraljević)

2. Kod Lepanta sunce moje (Ljubo Stipišić Delmata)

3. Projdi vilo (stihovi i glazba: Zlatan Stipišić - Gibonni, obradio Rajmir Kraljević)

Prvi komin Snježanin (Zagreb)

1. Golubice bila (Dinko Fio)

2. A vitar puše (stihovi: Jakša Fiamengo,  glazba: Zdenko Runjić, obradio Dinko Fio)

3. Dišpetožo moja mala (stihovi: Zvonimir Stipičić, glazba: Tonči Huljić, obradio Vlatko Panić)

Kolapjanke (Sisak)

1. Sokol mi proliće (narodna, obradio Dinko Fio)

2. Cviće moje (narodna, obradio Zvonko Keran)

3. Zelenu granu s tugom žuta voća (stihovi: Tin Ujević, glazba: Zdenko Runjić, obradio Rajmir Kraljević)

Barun (Sveta Nedelja)

1. Nemoj šiti stara majko (narodna, obradio  Ante Barbača)

2. Samo moru virujen (glazba: Zdenko Runjić, stihovi: Krste Juras, obradio Duško Tambača)

3. Marin nam je doša (narodna s Hvara, zapisao i obradio Dinko Fio)

Poj (Samobor)

1. Vilo, dvi jabuke (narodna, obradio Ljubo Stipišić Delmata)

2. Ustani Ivo (narodna, obradio Mojimir Čačija)

3. Cvijet čežnje (stihovi: Tomislav Zuppa, glazba: Zdenko Runjić, obradio Rajmir Kraljević)

Kolapjani (Sisak)

1. Da mi je umriti (narodna, obradio Rajmir Kraljević)

2. Primaliće moj zeleno (narodna, obradio Ljubo Stipišić Delmata)

3. Tamo di mi sunce sja (stihovi i glazba: Hari Rončević, obradila Marijana Ivšić Kolić)

Kampanel (Zagreb)

1. Grlice moja mila (narodna, obradio Duško Tambača)

2. Merjane Merjane (narodna, obradio Ljubo Stipišić Delmata)

3. Jedan danak u nedilju mladu (narodna, obradio Rajimir Kraljević)


Comments